Elektromobil bude vyráběn ve dvou mutacích. Původně vznikl se čtyřmi elektromotory zabudovanými do každého kola. Tato koncepce je však velmi náročná pro celkové konstrukční doladění podvozku tak, aby nebyl narušen jízdní komfort, proto vznikla také varianta s jedním centrálním elektromotorem a pohonem předních kol, s jejíž snadnější výrobou se logicky počítá v podstatně větším počtu. Zajímavým průkopnickým počinem této malé automobilky, která nyní funguje třetím rokem, je spolupráce s výrobcem rotačního Wankelova motoru, který umí kromě tradičních paliv spalovat i vodík a v elektromobilu by plnil funkci generátoru elektrické energie. Jde především o testování funkčnosti technologie takového propojení.
Teoreticky už nyní byste se jako případní šťastní majitelé mohli elektromobilem Luka EV, který pojmenovali podle křestního jména syna majitele firmy, prohánět po britských ostrovech. Právě tam už se podařilo dořešit povinnou homologaci, stejně jako v Nizozemí a Belgii. Právě na britský a irský trh majitel firmy v budoucnu spoléhá nejvíce. V současnosti žádá firma o plošnou homologaci v Německu a v domácím Česku.
Majitel firmy má také v úmyslu předat jeden vůz Českému vysokému učení technickému v Praze. Domnívá se, že by zde na jeho elektromobilu mohli vyvíjet a testovat autonomní řízení. Je to jistě sympatická idea, vše bude samozřejmě záležet na zájmu zmíněné instituce.
O jízdních vlastnostech se toho samozřejmě ještě nemůže příliš vědět. Dosavadní zkušební jízdy prý proběhly a dopadly uspokojivě, elektromobil má už téměř finální podobu. Firma podle ohlasu a reakcí optimisticky předpokládá, že počáteční sériová výroba nabídne a prodá zákazníkům přibližně tisíc vozů ročně a má již připravené výrobní zázemí i pracovní sílu. Co tedy čeká na koupěchtivého zájemce? Na první pohled dvoudveřové dvoumístné kupé, připomínající designem sportovní vůz z padesátých let dvacátého století, který však funguje díky nejmodernějším technologiím a ve standardu nabízí celokožený moderní interiér. Na internetových stránkách firmy jsou zatím k seznámení jen parametry starší verze s motorem v nábojích kol. Solidní dojezd mezi nabitím 300 km, nabití akumulátoru za jednu hodinu cca na 80% kapacity, maximální rychlost do 150 km/h, z klidu na 100 km/h za 9,6 sekundy. Celkový výkon 50kW/66 koňských sil není nijak omračující ale vzhledem k váze elektromobilu 815 kilogramů určitě naprosto dostačující. A cena? Začíná na třiceti tisících euro. Čas ukáže, zda tato nejmladší česká automobilová značka pronikne i na naše tuzemské silnice nebo jen zůstane hračkou svého duchovního otce, kterému k uskutečnění své záliby nechybí prostředky.